Uncategorized

Wynajem sprzętu elektronicznego dla Twojej firmy, czy leasing telefonu i komputera?

By 25 maja, 2022 No Comments

Wynajmuj sprzęt dla swojego biznesu – czyli dlaczego skupianie się na wartości przedmiotu i inwestowanie dużych kwot nie jest najlepszą drogą do szybkiego rozwoju firmy.

Istotną kwestią w każdym biznesie jest wydajny sprzęt, który umożliwi komfortową i co ważne sprawną pracę – zarówno komputer, telefon czy monitor odgrywają istotną rolę w naszej codziennej aktywności. Wiadomym jest, że aktualnie ciężko o komputer, który będzie przez wiele lat pracował na tym samym poziomie wydajności i tak samo sprawnie działał na coraz to nowszym oprogramowaniu czy aplikacjach. Czym lepiej i szybciej rozwija się nasz biznes tym bardziej sprzęt jest eksploatowany, a nasze wymagania stale idą do góry. Przy codziennej pracy z danym urządzeniem, wychwytujemy każdą najmniejszą zmianę w jego działaniu.

wynajem sprzętu elektronicznego

Wynajem sprzętu elektronicznego największych firm technologicznych

Największe firmy technologiczne takie jak Apple, Huawei, ASUS czy Samsung prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowszych modeli ich urządzeń czy samych aktualizacji oprogramowania. Apple co roku wypuszcza nowy model swoich flagowych urządzeń – czy to MacBook, iPhone, AirPods czy nawet AppleTV.

Nie ma więc potrzeby wydawania tysiąca złotych na urządzenie, które w pewnym momencie zostanie nieużywane odłożone na półkę. Nawet podczas korzystania, wartość przedmiotu spada z dnia na dzień. Subskrypcja – czyli tak zwany wynajem sprzętu elektronicznego długoterminowego niweluje te problemy. Możesz korzystać z najnowszego sprzętu za dosłownie ułamek jego ceny. Przykładowo najnowszy model iPhone 13, którego wartość przekracza 4 tysiące złotych, w wynajmie możesz mieć już od 150 zł netto. Miesięczna opłata subskrypcji opiera się na kosztach użytkowania sprzętu, a nie jego pełnej wartości rynkowej.

leasing telefonu

Dlaczego wynajem jest lepszy niż leasing telefonu?

Przy aktualnej prędkości zmian w zakresie technologii, inwestowanie dużych kwot przestaje się opłacać. Wynajem laptopa czy wynajem telefonu umożliwia nam korzystanie zawsze z najnowszych urządzeń i ich możliwości, ze świadomością tego, że za rok czy dwa ponownie wymienimy go na nowszy model. Subskrypcja wyróżnia się tym, że jest usługą a nie zobowiązaniem. W przeciwieństwie od brania sprzętu w leasing, nie jest wykazywana w zobowiązaniu przedsiębiorstwa. Nie tworzy więc długu. Leasing telefonu, leasing samochodu a i leasing laptopa jest zobowiązaniem, które może uniemożliwić nam wzięcie kredytu na rozwój firmy.

Leave a Reply

Rent UP Europe Sp. z o.o.
Ul. Adama Branickiego 17 02-972 Warszawa
Tel. 602 123 102
biuro@rentup.pl